Czym jest tablica flipchart i czy przydaje się w biurze?

Pomimo rozwoju technologii wciąż wraca się do tego, co znane i sprawdzone. Można coś przedstawić na ekranie urządzenia, ale można i na papierze lub mazakiem na tablicy. Flipchart pozwala korzystać z tych tradycyjnych sposobów przedstawiania informacji.

Tablica służąca do prezentacji

Jest to lekka, przenośna tablica, która przydaje się w trakcie prezentacji np. na konferencjach. Korzysta się z niej na dwa sposoby. Służy jako stojak, na którym można umieścić duży blok kartek. Gdy jedna z nich zostaje zapisana, przerzuca się ją i do dyspozycji jest kolejna. Można też na tablicy flipchart pisać mazakami ścieralnymi. Choć jest to prosty sprzęt biurowy, to jednocześnie genialny. Znakomicie sprawdza się w swojej roli. Są różne dodatki, które pozwalają wygodnie korzystać z tej tablicy. To np. półka na mazaki, unoszony zacisk na papier. W droższych modelach są wysuwane ramiona. Są też modele obrotowe. Po zapisaniu jednej strony można przekręcić tablicę i pisać na drugiej. To także sprzęt należący do wyższej półki cenowej.

Flipchart jako wyposażenie biura

Jest to jedna z tych rzeczy, które bardzo przydają się w firmie. Warto ją mieć nie tylko w czasie konferencji. Tablica na kartki i do pisania przydaje się przy okazji takich wydarzeń, jak:

  • szkolenia,
  • prezentacje w firmie,
  • spotkania z pracownikami,
  • spotkania ze współpracownikami,
  • kursy.

Zawsze, gdy trzeba coś komuś przedstawić, warto to zobrazować. Nawet napisanie ważnych słów daje lepszy efekt, niż tylko ich wypowiedzenie. A można jeszcze wspomóc swoje wystąpienie rysunkami, wykresami itp. W każdej firmie tablica flipchart jest pomocna. Najprostsze takie sprzęty nie są drogie, zwłaszcza jak uwzględni się, że posłużą długo. Są na stojaku, ale łatwo je złożyć i przenieść, jak jest taka potrzeba. Gdy ważna jest wygoda, warto zapłacić więcej i wybrać model na kółkach.