Jaką przenośną tablicę do prezentacji wybrać?

Przedstawianie czegoś (informacji, pomysłów) na tablicach ma długą historię. Dawne, nie znaczy nieaktualne. W nowoczesnych biurach czy w dynamicznie rozwijających się firmach szkoleniowych wciąż jest to potrzebne. Tablicami, które znakomicie nadają się do tego zadania, są flipcharty. Są różne rodzaje tego sprzętu.

Najprostsze i najtańsze tablice do prezentacji

Najprostszy model to tablica na stojaku. Skonstruowana jest tak, by łatwo było ją przenosić. Umieszcza się na niej blok kartek. Dzięki temu nie trzeba wymazywać tego, co się napisze lub narysuje. Można wrócić do tego, wracając do wcześniej zapisanej kartki. Przerzuca się ją z powrotem na obszar służący prezentacji. Można też wykorzystać flipchart jako typową tablicę, czyli pisać ścieralnymi mazakami. Te najprostsze modele należą do najtańszych. Nie mają urozmaiceń poza koniecznymi dla zwiększenia komfortu pracy z tym sprzętem np. półką na pisaki.

Jak jeszcze mogą wyglądać flipcharty?

W sprzedaży są też inne, bardziej urozmaicone i zaawansowane flipcharty. Inaczej wyglądają i dają więcej możliwości oraz wygody. Nawet znakomity sprzęt można udoskonalić. Jeśli potrzebna jest jeszcze lepsza tablica przenośna do prezentacji, to do wyboru są modele:

  • na kółkach (mobilne),
  • z wysuwanymi ramionami,
  • obrotowe.

Kółka pozwalają na łatwiejsze przemieszczenie tablicy w inne miejsce. Jest to dodatek, który służy zwiększeniu wygody w korzystaniu z flipchartu. Wysuwane ramiona to więcej miejsca na prezentowanie informacji. W modelach obrotowych powierzchnia do pisania obraca się wokół swej osi. Do dyspozycji są dwie strony tablicy zamiast jednej.

Jaki flipchart wybrać? To zależy, czego się potrzebuje. W ocenie tego istotne może być, jak często, gdzie i kiedy korzysta się z takiej tablicy. Wszystkie te urozmaicenia zwiększają cenę tablicy. Dlatego, jeśli nie są potrzebne, można wybrać podstawową, czyli tańszą wersję.